gry komputerowe a telewizja

gry komputerowe a telewizja

Są to linie frontu. A sądy były sędziowie.

Sąd Najwyższy i Establishment Clause

Przez ponad 150 lat po konstytucji został przygotowany, Sąd Najwyższy zajmuje się kilka spraw, które zamieszanych dotacje rządowe dla religii. Przełom nastąpił w 1947 roku, gdy Trybunał zajął się ustawą New Jersey. Sercem tej kwestii było to, czy Konstytucja dopuszcza rząd do zwrotu rodzicom dać im środki do autobusu swoje dzieci do szkoły parafialnej.

Tak, Trybunał stwierdził, nie ma nic o niekonstytucyjne Rząd umożliwiając dzieci wszystkich religii, aby dostać się do szkoły. Sprawa ta wiąże się z pomocą pośredniej do religii ze świeckiego celu, a to jest niedopuszczalne.

Jednak najbardziej znaczącą część tej decyzji było posiadanie przez Trybunał, że klauzula Ustanowienie dotyczy stanów poprzez procesu due klauzuli XIV poprawki, zmiany stanowiska wojny, która zakazuje członkowskim pozbawia swoich obywateli życia, wolności i własności ,

gry komputerowe a telewizja

To sprawiło, że klauzula rządowego finansowania oraz ustanowienia chrześcijańskich i innych organizacji religijnych krajowy kwestii do Trybunału należy osądzanie. W pierwszych dziesięcioleciach po decyzji NJ, separationists miał przewagę.

W 1971 roku Trybunał stwierdził, lada chłodnicza że zapewnienie wynagrodzenia nauczycieli, podręczników oraz materiały instruktażowe dla sekciarskich przedmiotów w szkołach niepublicznych narusza klauzuli zakładu. To zbyt jawna, zbyt bezpośredni.

Decyzja ta jest przede wszystkim znana, jednak do testu trzech płaszczyznach Sąd skonfigurować zdecydować to i przyszłe sprawy dotyczące finansowania rządowego dla chrześcijańskich i innych grup religijnych. Aby przejść zbiórek konstytucyjną, ustawa musi mieć świecki cel, a nie przejść, ani hamować religię, a nie sprzyjać nadmiernemu uwikłanie rząd z religii.

W 1973 roku Trybunał zajął się ustawą w Nowym Jorku, pod warunkiem, że dotacje dla szkół parafialnych, które zaspokajają głównie do studentów o niskich dochodach.
Artykuł napisany przez:

Author: treeofsavior.pl

Share This Post On