jakie gry multiplayer

jakie gry multiplayer

Jak wybrać odpowiedni gaz dla MIG stali węglowej

stal węglowa jest zwykle przyspawany z zastosowaniem mieszaniny gazów z jednym tylko wyjątkiem, a dwutlenek węgla jest często stosowany sam. MIG do spawania stali zazwyczaj wykorzystuje się mieszaninę gazów, w tym następujące:

Dwutlenek węgla / CO2

Argon / Ar

Tlen / O (najmniej popularne)

bimbrownia-katarzyny.pl/

Dwutlenek węgla lub gazu CO2 o sobie dobrze i daje najgłębszy przenikliwy spoinę. Wadą korzystania CO2 o sobie, że spoina ma szorstki wygląd i wytwarza więcej dymu niż w przypadku innych gazów osłonowych.

Częściej stosowane są mieszaniny argonu i gazu CO2 i produkują najlepsze połączenie jakości spawu. Najbardziej typowa mieszanina gazu 25% dwutlenku węgla i 75% argonu gazu, który jest powszechnie zwany „C25”. Ta mieszanka tworzy delikatniejszą łuku i gładszy wygląd spoiny w porównaniu do CO2 o sobie. Istnieją również inne mieszaniny gazowe argon dwutlenek / węgla wahającą się od 2% do 20% CO 2, a reszta argon, ale C25 jest najczęściej stosowane.

W niektórych przypadkach stosuje się mieszaninę argon, dwutlenek węgla i tlen. Mieszanina ta zawiera zazwyczaj 90% lub więcej argonu 5% lub więcej dwutlenku węgla, a 5% lub mniej tlenu. Mimo że tlen jest „wroga” spawać jakości pomaga stworzyć gorętsze, gładka łuku po dodaniu w niewielkich ilościach. Przy wyborze rodzaju gazu spawalniczego są trzy rzeczy do rozważenia.

jakie gry multiplayer

Koszt

Metal Grubość

Jakość spoiny

Koszt nie jest wielka sprawa, jeśli tylko MIG jako hobby. Z drugiej strony, jeśli koszt jest ważnym czynnikiem, iść z CO2 lub mieszanki gazu CO2 wysoki procent.

Grubość blachy odgrywa również dużą rolę przy wyborze gazu osłonowego. Na cieńszych metali czysty CO2 lub Co2 wysoki odsetek / służy mieszanina gazów argon. To dlatego, że na cienkich metali zazwyczaj spawać za pomocą przelewu metalową zwarcie. Dla grubszych metali i kulistych lub w aerozolu transferowych, najlepszym wyborem zawierać 75% lub więcej argonu i CO2 odpoczynku i / lub 5% lub mniej tlenu.

Jakość spoiny zależy przy zmianie rodzaju gazu. Na głębokiej penetracji dwutlenku węgla jest najlepszym wyborem. Dla łatwiejszego spoiny, dodając argonu lub przy użyciu wysokiego procentu argonu prac mieszaniny gazu i czyni globularne natryskowego przenoszenia łatwiej ustawić.

Ostatecznie najlepszy gaz wszystko wokół spawania stali węglowej jest C25 lub 25% dwutlenku węgla i 75% argonu. Tę mieszaninę dobrze od cienkiej do grubej stali, urządzenie może być ustawione do wytwarzania wszelkiego rodzaju przesyłu. Spoina jest gładka, łuk może być sztywny miękkie w zależności od ustawień napięcia i prędkości podawania drutu i można spawać we wszystkich pozycjach z tej mieszaniny.

Artykuł napisany przez:

Author: treeofsavior.pl

Share This Post On